x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Poprzedni Następny

Po co czapka do sauny?
2019-04-01
Kąpiel w saunie niesie ze sobą wiele dobroczynnych właściwości. Szerzej na ten temat możesz przeczytać w naszych artykułacz "Cudowne właściwości kąpieli w saunie cz.1cz.2".
 
Aby jednak w pełni z nich korzystać warto zadbać o nasze głowy. Temperatura w saunie jest bardzo wysoka. Głowa jest bardzo wrażliwa na wysoką temperaturę. Nagrzewa się dużo szybciej niż reszta ciała i przez to bardzo szybko po wejściu do sauny możemy odczuwać efekt przegrzania i zawroty głowy. To z kolei powoduje, że bardzo ciężko jest nam wytrzymać w saunie odpowiednią ilość czasu. Zamiast przyjemnego relaksu marzymy tylko o wyjściu z sauny i schłodzeniu ciała np. w balii czy pod wiaderkiem prysznicowym. Po za tym wysoka temperatura negatywnie wpływa na nasze włosy. Sprawia, że stają się one przesuszone i łamliwe.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi nam właśnie czapka do sauny.  Dzięki niej nasza głowa jest ochroniona przed bezpośrednim oddziaływaniem wysokiej temperatury panującej w saunie. Ułatwia i uprzyjemnia nam też dłuższą kąpiel w saunie. 

Czapki wykonane są zazwyczaj z wełny lub grubego filcu. Filc jest bardzo dobrym izolatorem ciepła.

Czapka do sauny wcale nie musi być typową nudną czapką. Zobacz poniższe zdjęcia.

       

         

Żródło:
https://artofsauna.ca/sauna-hat-why-wear-a-hat-in-a-sauna/
https://bellapuoti.com/saunalahja-paljuhattu-saunahattu-kellokukka
https://www.e-katica.fi/tuote/saunahattu-viikinki/
http://byitu.blogspot.com/p/vaikka-by-itu-satu-saunahatut-ovat.html
https://www.karkkainen.com/verkkokauppa/huopana-miss-saunahattu
https://www.saunainter.com/fi/saunatarvikkeet/saunan_vaatteet/saunahattu__2/sip_muts_napoleon/
https://bellapuoti.com/saunalahja-paljuhattu-saunahattu-kellokukka

 

Galeria