x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Poprzedni Następny

Cudowne właściwości kąpieli w saunie cz.1
2018-10-20
Kąpiel w saunie przynosi szereg różnorodnych korzyści dla naszego organizmu. Sauna to nie tylko rozrywka, ale także rytuał, który ma ogromne znaczenie dla jakości naszego zdrowia i ogólnego samopoczucia.

Sauna cedrowa

A oto kilka zdrowotnych korzyści płynących z  sauny:
 
  • Poprawa krążenia krwi
Przebywanie w saunie poprawia krążenie krwi. W konsekwencji czego organizm lepiej jest dotleniony i poddawany detoksykacji. Lepsze krążenie pomaga także w dokładniejszym rozprowadzeniu wszystkich składników odżywczych w tym do skóry, co wpływa na poprawę jej wyglądu. Poprawa krążenia  ma także ogromne znaczenie przy chorobach takich jak np. zapalenie oskrzeli, problemach z zatokami.
 
  • Poprawa pracy serca
Podczas kąpieli w saunie bicie serca wzrasta o około 50-75%. Zjawisko to obserwujemy także przy wysiłku fizycznym. Naukowcy odkryli także, że sauna pomaga także przy leceniu chorób wieńcowych.
 
  • Obfite pocenie
Proces pocenia się jest naszym naturalnym sposobem oczyszczania organizmu. Skóra jest największym organem naszego ciała. Nie dziwi wiec fakt, ze za jej pośrednictwem z naszego organizmu usuwane jest nawet 30 % zbędnych produktów. Wysoka temperatura pobudza do pocenia, to z kolei powoduje otwarcie porów i ułatwia wydalanie i detoksykację przez skórę.
Źródło:
https://www.organicfacts.net/sauna.html

 


Galeria