x Ta strona wykorzystuje pliki cookies m.in. do celów statystycznych. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki.
Poprzedni Następny

Sauny z najpiękniejszymi widokami na świecie cz.1
2019-03-09
Sauna ro rewelacyjna sprawa. Tego jesteśmy wszyscy pewni. Naturalne drewno, klimatyczne oświetlenie i piec elektryczny lub na drewno który nagrzewa przyjemnie saunę. Czy jest coś lepszego?

Tak! Jeszcze lepsza jest przytulna sauna z tak pięknym widokiem, że nie będziemy chcieli z niej wyjść. Czy jest coś bardziej relaksującego niż kąpiel w saunie z nieziemskim widokiem? Chyba nie..

Poniżej lista saun z najpiękniejszymi widokami.
 
  • Aro Hā (Glenorchy, Nowa Zelandia)
     


Ta wspaniała sauna z powalającym widokiem znajduje się w wspaniałym ośrodku Wellness zlokalizowanym na południowej wyspie Nowej Zelandii. Sauna jest bardzo prosta i nowoczesna. Znajduje się w niej bardzo duży elektryczny piec do sauny. Zagłówki pozwalają na wygodne ułożenie się na ławkach. Przepiękny krajobraz, który podziwiamy z sauny to jezioro Wakatipu i ośnieżone góry Alp południowej Nowej Zelandii. Aż dech zapiera w piersi.
 
  • Mama Thresl (Leogang, Austria)Mama Thresl to wspaniały hotel zlokalizowany w Austrii. Z sauny hotelu przez ogromne okno rozpościera się wspaniały widok na okolicę z Alpami w oddali. Sauna wykonana bardzo pięknie. Opływowe kształty ławek to kawał niesamowitej ręcznej roboty. Pośrodku przepiękny piec. To wszystko sprawia, że panuje tu wyjątkowy przytulny alpejski klimat.
 
  • Rifugio Lagazuoi (Cortina d'Ampezzo, Włochy)

Te spektakularne górskie widoki zapewnia najwyżej położona sauna w Dolomitach. 9000 stóp nad poziomem morza. Fenomenalna propozycja dla miłośników śnieżnego szaleństwa i sauny. Jest niewielka bo mieści zaledwie 6 osób. Ogrzewa ją potężny piec do sauny. Najciekawsze jest to, że nie musisz być gościem hotelu by z niej skorzystać. Trzeba jednak ją odpowiednio wcześniej zarezerować.
 
Saun z nieziemskimi widokami jest więcej, dlatego wkrótce pojawi się kolejna część prezentująca te niesamowite miejsca. Jeśli znasz takie to napisz do nas i podziel się nim z innymi wielbicielami sauny i podróżowania. Umieścimy ją w naszym zestawieniu.Źródło:
https://edition.cnn.com/travel/article/best-saunas-with-view/index.html
https://aro-ha.com/
http://ohmygoodness.com.au/aro-ha/
https://www.mama-thresl.com/en/
http://www.dolomitesskitours.com.au/news/high-altitude-sauna-the-perfect-end-to-the-day/ 

Galeria